Elektros skydo rekonstrukcija

Elektros skydo rekonstrukcija ar jo surinkimas naujame objekte – vienas iš mano mėgstamiausių darbų. Taip pat neretai tenka skydelius atstatinėti po avarijų. Elektros skydo rekonstrukcijos ar surinkimo procese smagu stebėti kaip milžiniška laidų barzda gražiai susišukuoja ir kiekvienas laidukas suranda savo vietą.

Vienas iš mano darbų (kur nepamiršau apie nuotraukas) – tai kotedžo elektros skydo rekonstrukcija, prie Nemenčinės plento, miške. Užsakovas ten norėjo maksimalaus saugumo ir kokybės. Tad suplanavome tam skirti beveik visą dieną, kad be skubėjimo galima būtų viską sutvarkyti.

Elektros skydo surinkimo klaidos

Prieš elektros skydo rekonstrukciją įvertinau visus kritinius momentus. Jų nebuvo daug, bet tos klaidos kurios buvo padarytos – ateityje galėtų kainuoti labai daug. Pats blogiausias dalykas – visi automatiniai išjungikliai buvo sujungti 2.5mm2 gyslomis. Skydelyje srovėlaidžių nebuvo visiškai. Viskas išvedžiota 2.5mm2 gyslomis. Sekantis momentas – nulinės gyslos, kurios turėjo sueiti į atskirą kaladėlę (SNR atšaka) – apjungtos į WAGO kaladėlę. Iš kaladėlės – 2.5mm2 gyslą iki bendro nulinio gnybto. Ir vėl visa apkrova ant vienos plonos gyslos…

Taip pat labai įdomiai pajungta 3 fazių kaitlentė. Tam buvo panaudoti 2 atskiri kabeliai. Šitą momentą praleidau. Taip sakant – uždariau į tai akis. Kabeliai jau užtinkuoti, tad čia jau nelabai ką ir padarysi.

Skydo rekonstrukcija

Kaip ir prie visų kitų skydų, galvoje sukosi mintys – nuo ko pradėti?… Pradėjau ruošti vietą skydo apačioje. Klientas dar norėjo įrengti įtampos kontrolės relę. Tam ir įvadinį automatą teko perkelti į apačią, kad nebūtų viskas išbarstyta po visą skydą. Apatinė eilė – įvadas ir jo kontrolė. Jeigu vadovautis visais standartais ir logika – įvadas dažniausiai būna viršuje ir iš kairės. Tačiau šiame objekte skydas buvo rekonstruojamas ir todėl nebuvo galimybės viską nuleisti viena eile žemiau. Mane ribojo jau paruoštų gyslų ilgiai.

Toliau išrinkau sekančią eilę. Po jos dar vieną. Ir taip priėjau prie pačios viršutinės. Tada teko išjungti katilą ir atjungti įvadą. Visiškoje tamsoje mano darbo greitis pradėjo augti. Pamiršau pasakyti – dažniausiai dirbu įjungtame skyde. Atjungiu tik tada, kai jau reikia išrinkinėti eilę kurioje yra įvadinis automatas. Taip galima ilgiau pabūti su apšvietimu ir šiluma.

Rezultatas

Darbai baigti. Skydas rekonstruotas, papildytas ir patikrintas. Visi varžtai gerai užveržti. Galima jungti. Po įjungimo – įtampos kontrolės relės konfigūravimas ir galima surinkinėti įrankius.

Aš netikiu prietarais ir kitais panašiais dalykais, bet visus įrankius surenku tik tada kai jau viskas baigta. Šitoje vietoje kažkodėl suveikia kiaulystės dėsnis. Kai tik kažką nunešei į mašiną – būtent to daikto ir reikės darbų užbaigimui.

Rezultatas – klientas gavo tai ko norėjo. Kokybė, estetika (bent jau minimali, nes skydas buvo rekonstruotas) ir saugumas.

Reikia pagalbos? – Kreipkitės. Padėsiu.
Meistras šviesą nešantis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *