Kažkada turėjau vieną įdomią užduotį – pajungti laikiną įvadą apleistam ligoninės pastato korpusui. Pastatas labai senas. Prie pat jo – transformatorinė (atrodė panašiai). Kaip dabar prisimenu – 2016 metai, 9 mėnuo. Ryte prasidėjo kabelio tiesimo darbai. Pradžioje trasų formavimas, kabelio tvirtinimas ir vėliau – kabelio įvedimas į pastatą. Ligoninės viduje surinkome kelis laikinus skydelius, pajungėme pratiestą kabelį į paskirstymo skydą, pajungėm prie jo mažesnius skydelius ir nukeliavome prie transformatorinės. Ten ir laukė mūsų ta „anų laikų elektros skydinė”…
Žinoma, tokių transformatorinių yra dar tikrai nemažai, bet mūsų buvo ypatinga. Apleista, mažai lankoma aptarnaujančio personalo ir kas svarbiausia – pilnai funkcionali. Gerbdami seną „geležį” atsargiai pasijungėme ir aišku – nesusilaikiau nuo dar vienos fotosesijos.
Seni žymėjimai, dispečerinės numeriai, užrašai. Gaila neaptikome tų laikų operatyvinio žurnalo. Tačiau ir be jo buvo ten į ką pažiūrėti. Toliau – keli kadrai iš tarybinių laikų elektros skydinės.
Žemiau – keli apleistos ligoninės kadrai. Nuotraukose – Raudonojo kryžiaus ligoninė (dar vadinama Radvilų ligoninė). Nuotraukos taip pat buvo padarytos 2016 metais, kai montavome laikiną įvadą. Laikino įvado reikėjo kažkokiems filmavimams. Jeigu gerai prisimenu – ten buvo statomas kažkoks spektaklis. Galvoje sukasi lyg „Eglė žalčių karalienė”. Nežinau kas ten konkrečiai vyko (sakė, kad buvo visiškas beprotnamis), bet jėgos tie veikėjai užprašė normaliai. Kas dabar yra toje teritorijoje – net nežinau. Ar dar liko ta „anų laikų skydinė” (transformatorinės 0.4kV dalis) – taip pat man nėra žinoma.
Medžiagą paruošė Andrej Galin. Kopijuoti medžiagą draudžiama. Platinti galima pasidalinant nuoroda į medžiagą.
Ačiū už pasidalinimą.
koks 70proc mūrinių ir kompleksinių transformatorinių įrenginių atrodo taip pat ir dabar, skirtumas tik toks kad operatyviniai žymenys atnaujinti į lietuviškus ir kokie pavieniai išbyrėję kirtikliai pakeisti į modernius. Source: dirbu eso